Aero Clock - nástenné hodiny s kyvadlom

Kód: 70154
Akcia Novinka
3 hodnotenia
Značka: UGEARS
€69,90 –21 % €54,90
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Počet dielov: 320 kusov

Veľkosť modelu: 750x470x165 mm

Veľkosť balenia: 378x170x420 mm

Obsahuje podrobný obrázkový návod na zostavenie

Odhadovaný čas na zloženie 11 hodín

Všetky časti sa spájajú bez použitia lepidla.

PDF instruction 

Detailné informácie

Podrobný popis

Aero Clock nie sú len 3D dreveným mechanickým modelom alebo pekným kúskom. Hodiny Ugears sú skutočné hodiny, ktoré si môžete sami postaviť, pripevniť na stenu, natiahnuť a potom sledovať, ako ubiehajú sekundy, minúty a hodiny. Aero Clock sú dômyselné puzzle a hodinový mechanizmus pre domácich majstrov, na rozdiel od iných hodín. Je to krásny kus presného inžinierstva, ktorý staviteľom aj divákom odhaľuje fungovanie kyvadlových hodín. Rovnako ako všetky modely Ugears má aj tento extra nádych rozmaru, aby zaujal a očaril našich fanúšikov.

Tieto jednoduché, ale elegantné hodiny Ugears sú poháňané gravitačnou silou, ktorá ťahá dole zaťažený vak (vrece môžete naplniť pieskom alebo soľou). Zdvihnite vak na jeho kladkách, aby ste natiahli hodiny. Keď závažie pomaly klesá, otáča hnacie koleso, ktoré potom otáča únikové koleso cez reduktor. Hodiny sú vybavené nastaviteľným váženým kyvadlom, ktoré interaguje s únikovým kolesom prostredníctvom stáleho tikotu kotviaceho mechanizmu. Činnosť tikania hodín môžete nastaviť na sekundu posunutím horného a spodného závažia kyvadla. Reduktor tiež prenáša rotáciu na hodinový kotúč a minútový kotúč. Jednou zo zaujímavých funkcií našich aero hodín je, že čas sa nečíta otáčajúcimi sa ručičkami na ciferníku, ale pevný ukazovateľ ukazuje čas na pomaly sa otáčajúcich, očíslovaných kotúčoch hodín a minút. Navyše sa tieto disky otáčajú proti smeru hodinových ručičiek – vedeli ste, že pred štandardizáciou sa niektoré hodiny pohybovali v smere hodinových ručičiek, kým iné proti smeru hodinových ručičiek? V úlohe „kukučky“ Ugears Aero Clock predstavuje model teplovzdušného balóna.Zavesený balón rýchlo klesá, keď odbije hodina, a potom v priebehu ďalšej hodiny opäť pomaly stúpa.

UPOZORNENIE:

Nevhodné pre deti do 3 rokov! Hrozí nebezpečenstvo udusenia z dôvodu možnosti prehltnutia malých častí! Obsahuje ostré časti! Deti do 14 rokov pod dohľadom dospelej osoby!