Curvimeter

Kód: 70138
Akcia Novinka
Neohodnotené
Značka: UGEARS
€17,90 –6 %
ugears stem lab curvimeter 01 max 1100
€17,90 –6 % €16,90
Skladom (4 ks)
Môžeme doručiť do:
8.12.2022

Počet dielov: 109 kusov

Veľkosť modelu: 115x103x57 mm

Veľkosť balenia: 205x188x63 mm

Obsahuje podrobný obrázkový návod na zostavenie

Všetky časti sa spájajú bez použitia lepidla.

PDF instruction 

Detailné informácie

Podrobný popis

Mechanizmus curvimetra sa skladá:
Meracie koliesko s hlavnou a prídavnou váhou a ručička.
Planetárny mechanizmus.
Cykloidný pohon

Zostavte ho vlastnými rukami a zistite, ako funguje curvimeter.

Model Kit je dodávaný s QR kódom, ktorý vás presmeruje na príručku o mechanizme, princípoch jeho fungovania, hlavných charakteristikách, vzorcoch a zaujímavých úlohách.
Ponorte sa do rozšírenej reality a pozrite sa, ako funguje krivimeter. Interakcia s modelom prostredníctvom špeciálnej aplikácie AR od spoločnosti Ugears
Zistite viac o dizajne curvimetra a o tom, ako funguje

Curvimeter - alebo opisometer - je zariadenie, ktoré meria dĺžku zakrivených čiar a pomáha vypočítať vzdialenosť medzi bodmi na mape presnejšie ako pravítko alebo kompas.

Mechanizmus

Keď sa koleso pohybuje pozdĺž čiary na mape, ktorú meriate, ruka sa pohybuje okolo ciferníka hodiniek označeného mernými jednotkami - centimetre, palce atď. Na konci musíte iba skontrolovať mierku mapy a vynásobte svoje údaje menovateľom na stupnici.

Pri plánovaní túry s priateľmi alebo na rodinnom výlete sa môžete spoľahnúť na curvimeter - pomôže vám určiť vzdialenosť, ktorú prejdete, aby ste sa dostali do cieľa. Toto zariadenie je obzvlášť užitočné, keď nemáte prístup k žiadnym elektronickým prístrojom alebo internetu.

Kto a kedy vynašiel curvimeter
Nie sú k dispozícii nijaké overené informácie o skutočnom vynálezcovi. Niektoré zdroje tvrdia, že zásluhu na jeho vynáleze má rímsky inžinier Virtuvius, ktorý popisuje veľmi podobné zariadenie okolo roku 23 pred Kr. Iní sa odvolávajú na čínskeho učenca Zhāng Hénga. Ruské zdroje naznačujú, že mohol byť vynájdený polymatikom Michailom Lomonosovom, ktorý ho pravdepodobne pôvodne nazval „krivimetr“. Oficiálny prvý patent na curvimeter patrí anglickému inžinierovi Edwardovi Russellovi Morrisovi, ktorý v roku 1873 zaregistroval „nové zariadenie na meranie vzdialeností“.

Využite
Curvimeter sa používa na meranie dĺžky zakrivených čiar na topografických mapách, mapách, schémach a plánoch. Je to bežný nástroj pre tvorcov máp, turistov a cestné služby.


UPOZORNENIE:

Nevhodné pre deti do 3 rokov! Hrozí nebezpečenstvo udusenia z dôvodu možnosti prehltnutia malých častí! Obsahuje ostré časti! Deti do 14 rokov pod dohľadom dospelej osoby!

Dodatočné parametre

Kategória: UGEARS
Hmotnosť: 0.5 kg