Glóbus

Kód: 70128
Akcia Novinka
Neohodnotené
Značka: UGEARS
€34,90 –6 % €32,90
Skladom (4 ks)
Môžeme doručiť do:
8.12.2022

Počet dielov: 184 kusov

Veľkosť modelu: 210x185x185 mm

Veľkosť balenia: 378x170x320 mm

Obsahuje podrobný obrázkový návod na zostavenie

Všetky časti sa spájajú bez použitia lepidla.

PDF instruction 

Detailné informácie

Podrobný popis

Globus je štylizovaný model Zeme so súborom dekoratívnych kontinentov, rotujúcim mechanizmom a zvláštnymi doplnkami, vďaka ktorým je model ešte zaujímavejší. Všetky detaily sú z vysoko kvalitnej ekologickej preglejky a predrezané presným laserom. Na zostavenie vášho Globusu nie je potrebné žiadne lepidlo ani ďalšie nástroje.

Hlavný modul modelu sa skladá z dvoch častí: zemegule a platformy s mechanizmom. Guľa zemegule sedí na náprave sklonenej pod rovnakým uhlom ako os Zeme. Rovnako ako väčšina modelov Ugears, aj Globus je animovaný pomocou gumičkového motora. V tomto prípade však motor používa iný spôsob navíjania. Páka v základni potiahnutá raz v smere hodinových ručičiek až na doraz úmyselne naťahuje mechanizmus. Hneď ako páku pustíte, ozubené kolesá začnú pracovať. Na spomalenie pretáčania sféry Zeme využíva Globus mechanizmus redukcie kyvadla. Ak však chcete, aby sa to otáčalo ešte pomalšie, môžete Globus manuálne otočiť a sledovať, ako pomaly plávajú kontinenty.

Okrem hlavného modulu je model vybavený dvoma vymeniteľnými extra modulmi: Shuttle a Sputnik. Vyberte si, ktorý satelit chcete dnes krúžiť na svojom Globuse, a nastavte mu špeciálnu podporu. Družice sú tiež napájané gumovým motorom a sú pripojené k hlavnému modulu prostredníctvom planétového prevodu. Vďaka tomuto spojeniu sa satelity otáčajú takmer dvakrát rýchlejšie ako planéta a uskutočňujú takmer dve úplné otočenia jedným potiahnutím navíjacej páky.
Model je ľahko zostaviteľný a je veľmi zaujímavé ho sledovať v pohybe. Unikátny mechanizmus a ikonický dizajn - všetky charakteristické vlastnosti, vďaka ktorým sú modely Ugears chytrým darčekom a dokonalou dekoráciou pre akýkoľvek domov alebo kanceláriu.

UPOZORNENIE:

Nevhodné pre deti do 3 rokov! Hrozí nebezpečenstvo udusenia z dôvodu možnosti prehltnutia malých častí! Obsahuje ostré časti! Deti do 14 rokov pod dohľadom dospelej osoby!

Dodatočné parametre

Kategória: UGEARS
Hmotnosť: 0.7 kg