Hexapod Explorer

Kód: 1246
Novinka
Neohodnotené
Značka: UGEARS
€44,90 –4 % €42,90
Skladom (5 ks)
Môžeme doručiť do:
8.12.2022

Počet dielov: 388 kusov

Veľkosť modelu: 255x210x115 mm

Veľkosť balenia: 378x170x28 mm

Obsahuje podrobný obrázkový návod na zostavenie

Odhadovaný čas na zloženie 8 hodín

Všetky časti sa spájajú bez použitia lepidla.

PDF instruction 

Detailné informácie

Podrobný popis

Hexapod Explorer, poháňaný silným pružinovým motorom, dokáže prejsť až 3 metre na vlastných nohách bez potreby pomocného alebo podporného kolesa, ako majú iné modely. Schopnosť niesť vlastnú váhu len na nohách umožňuje Hexapod Exploreru navigovať v mierne drsnom teréne, ako keď planetárny rover vystúpi z kapsuly, aby preskúmal nové svety. Ďalšou úžasnou vlastnosťou, ktorá robí naše chodítko jedinečným, je to, že Hexapod Explorer je dodávaný s premenlivou rýchlosťou. Svojho robo-chrobáka môžete prinútiť plížiť sa, plaziť sa alebo skákať akoukoľvek rýchlosťou! Keď Hexapod prestane chodiť, zdvihnite ho a sledujte, ako nohy ožívajú a kývajú sa, ako by to urobil skutočný hmyz, krab alebo pavúk. Sú to nočné mory alebo sny mechanického modelára, v závislosti od uhla pohľadu!

Súprava dreveného modelu Hexapod Explorer má 388 dielikov a obsahuje silnú kovovú pružinu, ktorá poháňa robota pri chôdzi, a gumené podložky na nohy pre lepšiu trakciu na hladkých povrchoch. Tento DIY model je hodnotený ako stredná úroveň s dobou montáže približne 8 hodín. Vnútorná pružina sa navíja pomocou račňového kľúča umiestneného na bruchu. S račňovým mechanizmom nemusíte držať kľúč pri navíjaní, aby ste zabránili skĺznutiu – potenciálna energia sa ukladá pri každom otočení, bez prekĺznutia, až kým nie je pružina úplne zaťažená. Hexapod Explorer dokáže prejsť po drsnom povrchu a dokonca prekonať prekážky 1-2 cm. Natočte model, položte ho, pomocou voliča na hlave Hexapodu zvoľte požadovanú rýchlosť a potom uvoľnite prepínač „go“ na zadnej strane, aby sa model dal do pohybu. Rýchlosť môžete kedykoľvek zmeniť, či už v polovici alebo pri ďalšom chode.

UPOZORNENIE:

Nevhodné pre deti do 3 rokov! Hrozí nebezpečenstvo udusenia z dôvodu možnosti prehltnutia malých častí! Obsahuje ostré časti! Deti do 14 rokov pod dohľadom dospelej osoby!