Sky Watcher Tourbillon Table Clock – stolové hodiny

Kód: 70162
Novinka
Neohodnotené
Značka: UGEARS
€72,90 –18 % €59,90
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Počet dielov: 370 kusov

Veľkosť modelu: 305x180x165 mm

Veľkosť balenia: 378x170x45 mm

Obsahuje podrobný obrázkový návod na zostavenie

Odhadovaný čas na zloženie 9 hodín

Všetky časti sa spájajú bez použitia lepidla.

PDF instruction 

Detailné informácie

Podrobný popis

Výnimočnou črtou tohto funkčného a krásneho dreveného modelu stolových hodín je otočný tourbillon, ktorý je umiestnený na vrchu. V náramkových a vreckových hodinkách pomáha mechanizmus tourbillon zvýšiť presnosť tým, že pôsobí proti účinkom gravitácie, keď sú hodinky v pokoji. Usadením únikového a vyvažovacieho kolesa do otočnej klietky sa spriemerujú malé chyby v meraní času spôsobené gravitačnou silou. V stolových hodinách a nástenných hodinách slúži tourbillon často na dekoratívnejší účel. Platí to pre stolové hodiny Sky Watcher Tourbillon z Ugears, kde sféra tourbillonu bola navrhnutá tak, aby pripomínala veľké observatórium s ďalekohľadom, ktoré skenuje nebeskú sféru, ako sú tie na Mauna Kea na Havaji. Možno vytvára mapu nebies? Vykonávať infračervené štúdie? Alebo možno hľadáte nové planéty či známky inteligentného života?

Prvý prototyp tourbillonu vyvinul v roku 1795 Abraham-Louis Breguet, ktorému sa podarilo zmenšiť aj mechanizmus a namontovať ho do vreckových hodiniek. O viac ako storočie neskôr, v roku 1920, vyvinul Alfred Helwig „lietajúci tourbillon“, ktorý otvoril mechanizmus pohľadu tým, že bol namontovaný iba na jednej strane, čím získal estetickú funkciu. V súčasnosti existuje veľa variácií mechanizmu tourbillonu, vrátane jedno, dvoj a trojosových dizajnov, ale spoločné pre všetky dizajny je, že ide o skľučujúcu inžiniersku výzvu, takže hodinky s tourbillonom budú mať výrazne vyššiu cenu ako modely, ktorým chýba mechanizmus. Myšlienka, že si môžete postaviť svoj vlastný tourbillon z kompozitného dreva, z DIY modelovej súpravy, bez potreby lepidla alebo špeciálneho náradia, je trochu úžasná, ale naši zákazníci Ugears očakávajú prekvapenie.

Mechanizmus tourbillonu Sky Watcher má tri osi otáčania: okolo vertikálnej osi hodín, horizontálnej osi hodín a relatívne k centrálnej osi vnútornej gule. Naťahovacie hodiny fungujú na základe akumulácie potenciálnej energie v plochej pružine a odmeraného uvoľňovania tejto energie. Keď je model úplne navinutý, dokáže poháňať hodinky približne 2-3 hodiny, čo je dostatočné na dlhé pozorovanie hypnotizujúceho mechanizmu, alebo na poskytnutie príjemného zvukového a vizuálneho rozptýlenia tikajúcich hodín pri práci alebo odpočinku. Namiesto príliš bežného ciferníka s ručičkami sme vytvorili ďalší záujem umiestnením zobrazenia času na kotúčoch. Minútový kotúč sa plynule otáča s postupom tourbillonu, zatiaľ čo hodinový kotúč označuje plynutie času pomocou perkusného mechanizmu.

Mechanické dobrodružstvo na vás čaká, keď si objednáte stolové hodiny Sky Watcher Tourbillon, vzrušujúci prírastok do katalógu 3D puzzle Ugears, stavebnice vlastných modelov, automatov, robotov, drevených boxov na puzzle a stavebnice modelov STEM Lab. Táto stavebnica rozhodne nie je pre začiatočníkov, ale bude skvelou výzvou pre skúsenejších modelárov. Pri zostavovaní stolových hodín Tourbillon je potrebné vziať do úvahy zložitosť mechanizmu. Pamätajte, že na udržanie presného času si vaše hodiny vyžadujú mazanie a úhľadnú a upratanú montáž. Vďaka balančnému koliesku model umožňuje nastavenie času, či hodiny bežia rýchlo alebo pomaly, a samozrejme otáčaním koliesok môžete nastaviť aktuálny čas na displeji: najskôr minúty, potom hodiny. Hodiny Sky Watcher sa dodávajú s podrobnými ilustrovanými pokynmi v 11 jazykoch (angličtina, nemčina, ukrajinčina, francúzština, poľština, španielčina, ruština, Japonsko, taliančina, čínština.

UPOZORNENIE:

Nevhodné pre deti do 3 rokov! Hrozí nebezpečenstvo udusenia z dôvodu možnosti prehltnutia malých častí! Obsahuje ostré časti! Deti do 14 rokov pod dohľadom dospelej osoby!